10 december 2012 om 16:00
< 1 min lezen

Actieprogramma brandveiligheid zorginstellingen krijgt mogelijk vervolg

DEN HAAG – Een actieprogramma van cliëntenorganisatie LOC Zeggenschap in zorg voor brandveiligheid in zorginstellingen krijgt mogelijk een vervolg. Het programma ondersteunt cliëntenraden bij het vormen van een beeld van de brandveiligheid van instellingen. Minister Edith Schippers beslist voor het einde van de maand over de voortzetting van het programma, zo meldt de organisatie.

Naar aanleiding van de brand in een psychiatrische instelling in Oegstgeest in maart vorig jaar, kwam in april van dit jaar het rapport ‘Brand in Rivierduinen: veronderstelde veiligheid’ uit. Mede daaruit bleek dat de brandveiligheid van instellingen vaak te wensen over laat. Volgens het kabinet moeten zorginstellingen zelf zorgen dat de brandveiligheid op orde is.

Ondersteuning van de overheid blijft wel mogelijk: er ligt een nieuw projectplan en er is inmiddels gesproken over voortzetting van het traject.

© Nationale Zorggids / Florian Kersten

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Ouderenzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Ouderenzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht