26 december 2012 om 02:07
< 1 min lezen

Al miljoenen uitgekeerd aan misbruikslachtoffers

DEN HAAG (Novum) – Slachtoffers van seksueel misbruik in de katholieke kerk hebben in het afgelopen jaar bijna allemaal een schadevergoeding gekregen. In totaal is er voor enkele miljoenen euro’s uitgekeerd. Dat zei Wim Deetman, voorzitter van de commissie die onderzoek deed naar de misstanden, dinsdag op Radio 1.

De bedragen verschillen per slachtoffer, benadrukte Deetman. Volgens hem zijn er kleine en grote gevallen. Deetman kan geen taxatie geven waar het uiteindelijke bedrag op uitkomt. Volgens hem is nu het belangrijkste dat de kerk ‘enigszins iets goed kan maken’ en daarmee ‘in het reine kan komen’.

De commissie-Deetman deed vorig jaar onderzoek naar seksueel misbruik in katholieke instellingen. Uit het rapport bleek dat tussen 1945 en 1981 tussen de tien- en twintigduizend kinderen zijn misbruikt. Het misbruik was bekend binnen de ordes en bisdommen.

Volgens Deetman krijgen de slachtoffers behalve geld nu ook de nodige aandacht vanuit de kerk. “De aanbevelingen zijn serieus genomen”, aldus Deetman. “De bisschoppenconferentie maakt daar veel werk van. Men volgt de zaken en als er problemen zijn, wordt er open naar gekeken.” Volgens Deetman was het voor de slachtoffers vooral verschrikkelijk dat ze jaren aan hun lot zijn overgelaten.

Deetman is inmiddels bezig met een vervolgonderzoek naar misbruik van minderjarige meisjes binnen de katholieke kerk. Hij verwacht dat eind februari het eindrapport wordt gepresenteerd. Deetman wilde nog niet vooruit lopen op de conclusies, wel liet hij weten dat aan enkele schrijnende gevallen al hulp en een schadevergoeding is aangeboden. “Dat moet niet wachten”, zei hij.

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Jeugdzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht