11 april 2013 om 09:45
< 1 min lezen

Congres over transitie van AWBZ naar Wmo

UTRECHT – Op 27 juni wordt in Bussum het ‘Landelijk Congres van AWBZ naar Wmo, zelfregie en eigen kracht in de praktijk’ gehouden, zo meldt de belangenvereniging door en voor mensen met een verstandelijke beperking LFB.

Het congres wordt georganiseerd door StudieArena in samenwerking met de kenniscentra MOVISIE en Vilans. Als leidraad van het programma vormen goede voorbeelden en ervaringen van organisaties en professionals met betrekking tot deze transitie.

Door de bezuinigingen wordt een steeds groter beroep gedaan op de zelfredzaamheid en de eigen kracht van burgers, hun sociale netwerken en collectieve voorzieningen. Zo blijven steeds meer kwetsbare ouderen, chronisch zieken en mensen met een beperking zelfstandig thuis wonen.

Onderwerpen die tijdens het congres worden besproken zijn onder meer de samenwerking tussen formele en informele zorg, vernieuwingen in arbeidsmatige dagbesteding, nieuwe manieren om dagactiviteiten te organiseren, wijkarrangementen en zelfsturing.

© Nationale Zorggids / Martijn Keitz

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Nog altijd cliëntenstop voor Het Adriano Huis, terwijl volledig bezetting financieel noodzakelijk is

    9 januari 2026 om 12:21
    • Gehandicaptenzorg

    Doven en slechthorenden moeten Noord-Hollandse politiek kunnen volgen, vinden drie partijen

    8 januari 2026 om 13:23

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht