11 april 2013 om 15:43
< 1 min lezen

‘Kabinet bereid om af te zien van nullijn in zorg’

HILVERSUM (Novum) – De nullijn voor medewerkers in de zorg lijkt van de baan. Het kabinet zou tijdens het sociaal overleg met de werkgevers en werknemers het plan om de lonen te bevriezen van tafel hebben gehaald, meldt de NOS op basis van bronnen.

De maatregel, opgenomen in het regeerakkoord, moest de Nederlandse schatkist een miljard euro opleveren. De vakbonden waren fel tegen de maatregel gekant.

De NOS meldt verder dat de sociale partners een akkoord hebben bereikt over het ontslagrecht. De versoepeling daarvan zou wel doorgaan, maar pas op de langere termijn vanwege de recessie.

Eerder bevestigden bronnen tegenover Novum Nieuws al dat de sociale partners het eens zijn geworden om de maximale duur van de ww niet in te korten en op drie jaar te laten. De eerste twee jaar worden betaald door de overheid. De resterende twaalf maanden worden opgehoest door de werkgevers en werknemers. In ruil voor het oprekken van de ww-duur krijgen de werkgevers geen quotum opgelegd voor het aantal gehandicapten dat zij in dienst moeten hebben.

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Gehandicaptenzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht