12 april 2013 om 13:41
< 1 min lezen

Interne opleiding Haagse thuiszorginstelling een succes

DEN HAAG – Door de vergrijzing en een veranderende zorgvraag heeft de thuiszorg een grote behoefte aan goed opgeleid personeel. Om medewerkers zonder zorgdiploma op een hoger niveau te kunnen krijgen waardoor ze beter inzetbaar zijn, is de Haagse thuiszorgorganisatie Evita Zorg een interne opleiding gestart.

Gisteren ontvingen zestien cursisten, na een intensieve opleiding van een half jaar, het officiële mbo-diploma ‘Helpende Zorg en Welzijn’. Zij kunnen hiermee gelijk als helpende bij de Haagse instelling aan de slag.

“Het politieke beleid heeft ervoor gezorgd dat er steeds minder behoefte is aan ongeschoold huishoudelijk en begeleidend werk”, zegt directeur Natalie Bommeljé. “Tegelijk ontstaat er een tekort aan geschoold personeel in de zorg.”

Wegens het succes zal de organisatie binnen een half jaar met een nieuwe groep cursisten met deze opleiding starten.

© Nationale Zorggids / Martijn Keitz

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Ouderenzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Ouderenzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht