7 mei 2013 om 14:09
< 1 min lezen

Opdrachtnemers vallen voortaan ook onder wettelijk minimumloon

DEN HAAG – Mensen die in plaats van een vaste overeenkomst werken via zogenaamde opdrachtovereenkomst (ovo’s) zullen voortaan ook onder het wettelijk minimumloon vallen. Dat staat te lezen op de website van de Rijksoverheid.

De nieuwe maatregel staat in een wetsvoorstel dat minister Lodewijk Asscher (PvdA) van Sociale Zaken en Werkgelegenheid vandaag naar de Tweede Kamer heeft gezonden. Asscher hoopt met het voorstel de positie van werknemers zonder vast contract te kunnen verbeteren.

Het wettelijk minimumloon is momenteel nog slechts van toepassing op de ovo als het werk door één persoon wordt verricht. Dit blijkt in de praktijk makkelijk te omzeilen, waardoor het werkelijke loon lager uitpakt. Het wetsvoorstel is niet van toepassing op zzp’ers. Omdat zij als ondernemer worden beschouwd, wordt van hen verwacht dat zij zelf hun tarieven kunnen aanpassen.

© Nationale Zorggids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Zorgpersoneel

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht