13 mei 2013 om 16:14
< 1 min lezen

Schnabel baas van Innovatiefonds Zorgverzekeraars

AMSTERDAM (Novum) – Paul Schnabel wordt voorzitter van het Innovatiefonds Zorgverzekeraars. De oud-directeur van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) volgt op 1 september Niek de Jong op, die het fonds in 1999 oprichtte.

Het Innovatiefonds Zorgverzekeraars beheert een deel van de reserves van de voormalige vrijwillige ziekenfondsverzekering, die in 1986 werd opgeheven. In 1999 werd besloten dat het bedrag van zo’n driehonderd miljoen euro in twintig jaar moest worden afgebouwd.

Over de besteding van de reserves hebben de zorgverzekeraars gezamenlijke afspraken gemaakt. Vijf miljoen euro wordt jaarlijks uitgegeven door het Innovatiefonds Zorgverzekeraars. Het geld wordt vooral besteed aan innovatieprojecten in de zorg en het stimuleren van effectiviteit.

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Zorgverzekering

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Zorgverzekering

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht