16 mei 2013 om 10:55
< 1 min lezen

Artsenorganisatie wil strengere euthanasieregels

DEN HAAG (Novum) – De wettelijke mogelijkheden voor euthanasie bij dementerenden moeten worden beperkt. Dat bepleit artsenorganisatie KNMG donderdag in een gesprek met minister van Volksgezondheid Edith Schippers (VVD), schrijft de Volkskrant. Het overleg is omstreden omdat een klein deel van de artsen tegen scherpere eisen is.

Over de euthanasiewet wordt al enkele maanden gesteggeld. Grondlegger van die wet Els Borst (D66) zei in februari tegen Zembla dat artsen de wet verkeerd uitvoeren omdat ze schriftelijke euthanasieverklaringen naast zich neerleggen. Van de KNMG mogen artsen geen euthanasie bij een dementerende patiënt uitvoeren als hij zijn euthanasiewens niet meer kan bevestigen. Ook niet als de patiënt eerder schriftelijk heeft aangegeven niet meer te willen leven als hij dementeert.

Het standpunt van de KNMG is daarmee scherper dan de wet. Volgens de wet mag een arts euthanasie bij een dementerende patiënt uitvoeren als er een wilsverklaring is. “Het kan niet dat een beroepsgroep een eigen interpretatie van de wet kiest”, zei Borst daarover. Nu wil de KNMG dat de wet in overeenstemming wordt gebracht met de richtlijn. Bij het overleg dat de KNMG donderdag met Schippers voert is Borst ook aanwezig.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    IGJ heeft geen bezwaar tegen besluit UMCG om weer te starten met kinderhartchirurgie

    Vandaag om 09:23
    • Zorgpersoneel

    Flevoziekenhuis stopt met handen schudden: ‘Patiënten welkom geheten met glimlach’

    Gisteren om 16:36

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht