28 mei 2013 om 15:14
< 1 min lezen

Weer polioverpleegkundigen Pakistan aangevallen

(Novum/AP) – Gewapende lieden hebben dinsdag twee vrouwelijke poliobestrijders aangevallen die in het noordwesten van Pakistan werkzaam waren in het kader van een door de Verenigde Naties ondersteund vaccinatieprogramma. Een van de twee vrouwen vond de dood; de andere raakte gewond. Het is zoveelste keer dat medewerkers van een vaccinatieprogramma in Pakistan op de korrel zijn genomen.

Niemand heeft de verantwoordelijkheid voor de aanval opgeëist, maar de verdenking gaat uit naar radicaalislamitische militanten. Sommige extremisten betichten de poliobestrijders ervan te spioneren voor de Verenigde Staten. Ook menen zij dat de poliocampagnes een complot zijn om moslims onvruchtbaar te maken.

Pakistan is een van slechts drie landen ter wereld waar polio endemisch is. Het virus treft doorgaans kinderen die in onhygiënische omstandigheden leven. Het tast het zenuwstelsel aan en kan leiden tot verlamming of de dood. Volgens de VN doen de meeste nieuwe gevallen van polio zich voor in het noordwesten van het land, waar de aanwezigheid van moslimmilitanten het grootst is.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Zorgpersoneel

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht