31 mei 2021 om 16:12
< 1 min lezen

2134 nieuwe coronagevallen, weekgemiddelde blijft dalen

Het RIVM meldt maandag 2134 nieuwe coronagevallen. Dat is zelfs voor een maandag een laag aantal. Ook het weekgemiddelde is opnieuw afgenomen en komt voor het eerst sinds lange tijd onder de 3000 gevallen uit.

Het aantal nieuwe coronagevallen neemt de laatste weken in rap tempo af. Op tweede pinksterdag werden 2736 nieuwe besmettingen gemeld, de maandag daarvoor 2865. Op maandag 10 mei waren het er nog 5865. Ook op weekniveau daalt het aantal positieve tests snel. Zo werden in de zeven dagen van 4 tot en met 10 mei in totaal 49.196 nieuwe coronagevallen gemeld. Tussen vorige week dinsdag en deze maandag waren dat er nog maar 20.777.

Sterfgevallen

Maandag werden twee nieuwe sterfgevallen gemeld. Dat wil niet zeggen dat deze mensen afgelopen etmaal zijn overleden, want het duurt meestal een tijdje voor het overlijden van een coronapatiënt wordt geregistreerd.

Afgelopen etmaal kwamen in de gemeente Rotterdam de meeste nieuwe positieve tests aan het licht, namelijk 94. In Amsterdam waren dat er 88. Den Haag (64), Bergen op Zoom (53) en Haarlemmermeer (34) sluiten de top 5 af.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van dossier corona
    • Dossier Corona

    Friesland niet voorbereid op nieuwe pandemie

    10 februari 2025 om 11:59
    • Dossier Corona

    Van Lienden moet miljoenenwinst mondkapjes terugbetalen aan Stichting Hulptroepen Alliantie

    5 februari 2025 om 13:37

Aankomende evenementen

10 Mar
AMS workshop: writing a good abstract
  • Noord-Holland
10 Mar
Slim samenwerkenin de zorg event.
  • Utrecht
11 Mar
Workshop uiterlijke verzorging voor patiënten met kanker
  • Gelderland