21 december 2020 om 16:24
< 1 min lezen

Aantal coronagevallen daalt naar ruim 11.000

Het RIVM telde het afgelopen etmaal 11.212 nieuwe gevallen van het coronavirus. Dat is in lijn met het gemiddelde van de afgelopen zeven dagen, maar minder dan zondag, toen er ongeveer 13.000 nieuwe coronagevallen bijkwamen.

Tussen zondag- en maandagmorgen nam het aantal door Covid-19 veroorzaakte sterfgevallen met 31 toe, tegen 32 een dag eerder. Dat betekent niet dat deze mensen ook allemaal de afgelopen 24 uur zijn overleden, want deze cijfers komen soms met wat vertraging binnen.

Het RIVM merkt al weken dat het aantal besmettingen aan het oplopen is. Onderzoekers van het instituut telden de afgelopen zeven dagen zo’n 79.000 nieuwe coronagevallen, wat grofweg neerkomt op een gemiddelde van 11.000 per dag. De week daarvoor bedroeg het totale aantal coronagevallen nog ongeveer 58.000 en de week daarvoor bijna 41.000.

Amsterdam

Uit de gemeente Amsterdam kwamen de meeste meldingen van nieuwe coronabesmettingen binnen, namelijk 343. Daarna volgen Den Haag (291), Rotterdam (269) en Almere (191).

Sinds het begin van de uitbraak van het coronavirus heeft het RIVM 700.885 besmettingen geteld. Daarmee is het aantal vastgestelde coronagevallen maandag boven de 700.000 uitgestegen. Het werkelijke aantal mensen dat besmet is (geweest) met het virus ligt hoger. Want niet iedereen die besmet is geraakt, is daar ook op getest. Hetzelfde geldt voor het aantal bevestigde sterfgevallen, dat nu op 10.522 ligt.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van dossier corona
    • Dossier Corona

    Sywert van Lienden en Staat in hoger beroep in mondkapjesdeal

    9 mei 2025 om 08:12
    • Dossier Corona

    Redenen waarom mensen vaccineren onderzocht

    14 april 2025 om 10:06

Aankomende evenementen

19 May
Nationale AI in de Zorg Congres
  • Noord-Holland
26 May
Dokter in de Zaal: alles over radiologie
  • Drenthe
04 Jun
Hét netwerkcongres over Data en AI
  • Zuid-Holland