3 mei 2021 om 08:18
< 1 min lezen

Aantal coronapatiënten in ziekenhuizen daalt naar 2600

In de Nederlandse ziekenhuizen liggen zondag 2.600 patiënten met Covid-19, de ziekte die door het coronavirus wordt veroorzaakt. Dat zijn er 38 minder dan zaterdag toen de daling van het aantal coronapatiënten inzette na zes dagen van stijging. Dit blijkt uit cijfers van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).

Het aantal Covid-patiënten op de intensive care is met 7 gedaald naar 804. Dat schommelt al ruim twee weken tussen de 800 en 850.

Het aantal coronapatiënten op de verpleegafdeling daalde het afgelopen etmaal met 31 patiënten naar 1.796.

Instroom daalt

De instroom is gedaald ten opzichte van afgelopen dagen. Afgelopen etmaal zijn 214 nieuwe coronapatiënten opgenomen op een verpleegafdeling of intensive care, 106 minder dan zaterdag. Vergeleken met vorige week is het gemiddeld aantal nieuwe opnames ongeveer gelijk. “We verwachten dat de bezetting de komende week hoog blijft en mogelijk verder toeneemt”, stelt het LCPS.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van dossier corona
    • Dossier Corona

    Van Lienden moet miljoenenwinst mondkapjes terugbetalen aan Stichting Hulptroepen Alliantie

    5 februari 2025 om 13:37
    • Dossier Corona

    Kinderen met langdurige coronaklachten kunnen ook bij post-covidcentra terecht

    30 januari 2025 om 09:16

Aankomende evenementen

10 Mar
AMS workshop: writing a good abstract
  • Noord-Holland
10 Mar
Slim samenwerkenin de zorg event.
  • Utrecht
11 Mar
Workshop uiterlijke verzorging voor patiënten met kanker
  • Gelderland