Aantal nieuwe coronagevallen gaat hard omhoog, 58.301 afgelopen dag
3 maart 2022 om 16:55
< 1 min lezen

Aantal nieuwe coronagevallen gaat hard omhoog, 58.301 afgelopen dag

Opnieuw neemt het aantal nieuwe coronagevallen fors toe. Tussen woensdagochtend en donderdagochtend zijn 58.301 besmettingen vastgesteld en geregistreerd bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat is het hoogste aantal in twee weken tijd. Ook het gemiddelde loopt daardoor op.

De overheid hield er al rekening mee dat de versoepelingen van de coronaregels konden leiden tot een nieuwe opleving van het coronavirus. Daarom krijgen risicogroepen vanaf vrijdag opnieuw een boosterprik.

Gemiddelde stijgt 

In de afgelopen zeven dagen registreerde het RIVM 270.061 positieve coronatests. Dat komt neer op gemiddeld 38.580 gevallen per dag. Het gemiddelde stijgt voor de derde dag op rij en is sinds maandag met meer dan 10 procent gestegen.

In Amsterdam kwamen afgelopen dag 2670 nieuwe gevallen aan het licht. Rotterdam had 1559 positieve tests en Utrecht 1429. Daarna volgen Groningen (1241), Breda (1187), Den Haag (1142) en Den Bosch (1054). Rozendaal, onder de rook van Arnhem, is de enige gemeente zonder positieve tests.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van dossier corona
    • Dossier Corona

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Dossier Corona

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht