Apothekers willen meehelpen bij het zetten van boosterprikken
2 december 2021 om 16:39
< 1 min lezen

Apothekers willen meehelpen bij het zetten van boosterprikken

Apothekers willen meehelpen bij het zetten van boosterprikken. Volgens apothekersvereniging KNMP staat zo’n twee derde van de achterban welwillend tegenover het zetten van de extra vaccinaties tegen corona. Daar hebben de farmaceuten wel een arts voor nodig die wil functioneren als verantwoordelijke achterwacht.

Wettelijk gezien hebben apothekers niet de bevoegdheid zelf te vaccineren. Wel kunnen ze tijdens een pilotfase gebruikmaken van een arts die dan op de achtergrond verantwoordelijk is. Ook moeten apothekers het prikken zelf kunnen. “Maar zonder bagatelliserend te doen, dat is niet heel moeilijk”, aldus voorzitter Aris Prins.

Forse kritiek

Het demissionaire kabinet kreeg woensdag forse kritiek uit de Tweede Kamer over het trage verloop van de boostercampagne. Coronaminister Hugo de Jonge zegde toe dat het tempo van het zetten van de extra prikken wordt opgevoerd. Het is de bedoeling dat onder meer militairen, medisch studenten, dierenartsen en oud-verpleegkundigen en oud-artsen daarbij gaan helpen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van dossier corona
    • Dossier Corona

    Viroloog Marion Koopmans waarschuwt voor mogelijke nieuwe pandemie

    6 januari 2025 om 14:57
    • Dossier Corona

    De meest gelezen artikelen van 2024: dit hield jullie bezig in de zorg

    27 december 2024 om 11:41