30 september 2020 om 12:16
< 1 min lezen

Donderdag tweede persconferentie van coördinatiecentrum spreiding

Het aantal coronapatiënten in ziekenhuizen loopt zo snel op, dat het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) ook donderdag een persconferentie geeft. Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg, deelt vanuit het Erasmus MC in Rotterdam mee wat de laatste stand van zaken is.

Het LCPS komt weer twee keer per week met een persconferentie. Komende maandag is er weer een toelichting. Wanneer de daaropvolgende bijeenkomst is, is nog niet bekend.

Ziekenhuizen behandelen momenteel ongeveer 700 coronapatiënten. Tegen het einde van de week zal dit zijn gestegen naar meer dan duizend, vreest het LCPS. Tijdens de persconferentie van afgelopen maandag, de eerste bijpraatsessie in maanden, zei Kuipers dat de zorg voor patiënten met andere aandoeningen dan in de knel komt. Dan moeten ziekenhuizen mogelijk bepalen om de reguliere zorg af te schalen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van dossier corona
    • Dossier Corona

    Viroloog Marion Koopmans waarschuwt voor mogelijke nieuwe pandemie

    6 januari 2025 om 14:57
    • Dossier Corona

    De meest gelezen artikelen van 2024: dit hield jullie bezig in de zorg

    27 december 2024 om 11:41