11 maart 2021 om 16:04
< 1 min lezen

Hartpatiënten Nederland: stop met AstraZeneca

Hartpatiënten Nederland roept zorgminister Hugo de Jonge en het RIVM “dringend op te stoppen met het gebruik” van AstraZeneca als vaccin tegen corona.

“Dit in verband met mogelijk ernstige bijwerkingen. Oostenrijk, Denemarken en IJsland zijn al gestopt om nader onderzoek te verrichten naar eventuele bijwerkingen die niet voorzien zijn. Uit Duitsland bereiken ons berichten dat steeds meer mensen vaccinatie met AstraZeneca weigeren vanwege de slechte beeldvorming”, aldus de patiëntenorganisatie.

De organisatie zegt te vrezen dat door de aanhoudende negatieve berichten over AstraZeneca, steeds meer Nederlanders vaccinatie “met dit omstreden middel” zullen weigeren. “Als gevolg daarvan kan de gewenste vaccinatiegraad deze zomer wellicht niet gehaald worden. Het feit dat Nederland bijna 12 miljoen doses van dit vaccin inkocht, mag geen reden zijn om het middel massaal toe te dienen zolang er geen zekerheid is over de gemelde ernstige bijwerkingen in ons omringende landen”, aldus de belangenorganisatie.

Hartpatiënten Nederland vindt dat het vaccin zeker niet gebruikt moet worden voor kwetsbare groepen, zoals hartpatiënten en mensen met andere chronische ziekten. “Althans voor zolang het niet bewezen betrouwbaar is voor deze groepen. Wereldwijd zijn er berichten dat mensen na vaccinatie overlijden”, meldt de organisatie.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van dossier corona
    • Dossier Corona

    Van Lienden moet miljoenenwinst mondkapjes terugbetalen aan Stichting Hulptroepen Alliantie

    5 februari 2025 om 13:37
    • Dossier Corona

    Kinderen met langdurige coronaklachten kunnen ook bij post-covidcentra terecht

    30 januari 2025 om 09:16

Aankomende evenementen

10 Mar
Slim samenwerkenin de zorg event.
  • Utrecht
10 Mar
AMS workshop: writing a good abstract
  • Noord-Holland
11 Mar
Workshop uiterlijke verzorging voor patiënten met kanker
  • Gelderland