Kleine toename coronapatiënten op verpleegafdelingen en ic's
28 maart 2022 om 10:47
< 1 min lezen

Kleine toename coronapatiënten op verpleegafdelingen en ic’s

Het aantal patiënten met corona in de Nederlandse ziekenhuizen is gestegen met 25. Op zowel de verpleegafdelingen als de intensive cares was sprake van een lichte stijging, blijkt zondag uit cijfers van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).

Op de ic’s steeg het aantal coronapatiënten met zes, naar 155 in totaal. Op de verpleegafdelingen liggen zondag 1776 mensen met een coronabesmetting, negentien meer dan zaterdag.

In de afgelopen 24 uur werden 167 nieuwe coronapatiënten opgenomen op de verpleegafdelingen. Op de ic’s werden veertien patiënten met corona binnengebracht. Zaterdag waren die cijfers hoger: toen ging het om 226 nieuwe opnames op de verpleegafdelingen, en zeventien op de ic’s.

Toevallig positief

Een deel van de patiënten die positief zijn getest op het coronavirus is aanvankelijk om een andere reden opgenomen. Na het doen van een coronatest blijkt dan toevallig dat ze ook positief zijn. Het LCPS maakt geen onderscheid in de dagelijkse ziekenhuiscijfers tussen patiënten die mét of vanwege corona zijn opgenomen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van dossier corona
    • Dossier Corona

    Zorg voor postcovidpatiënten schiet tekort: meer dan 15.000 mensen arbeidsongeschikt

    29 januari 2026 om 09:49
    • Dossier Corona

    Openbaar Ministerie heeft geen vertrouwen meer in rechters mondkapjeszaak

    12 januari 2026 om 15:47

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht