Moderna ziet omzet hard dalen door afnemende vraag vaccins
23 februari 2023 om 17:18
< 1 min lezen

Moderna ziet omzet hard dalen door afnemende vraag vaccins

Het Amerikaanse biotechnologiebedrijf Moderna heeft zijn inkomsten in het afgelopen kwartaal fors zien dalen door een dalende vraag naar coronavaccins. Ook de winst ging hard omlaag, als gevolg van hogere kosten door een overtollige productiecapaciteit.

De omzet daalde tot 5,1 miljard dollar, omgerekend 4,8 miljard euro. In het vierde kwartaal een jaar eerder was dit nog 7,2 miljard dollar.

De nettowinst dook in het laatste kwartaal omlaag tot 1,5 miljard dollar, van 4,9 miljard dollar in dezelfde periode een jaar eerder.

Nettowinst

In heel 2022 leverden de coronaprikken, het enige product op de markt van Moderna, een omzet op van 19,3 miljard dollar. De nettowinst van de vaccinmaker ging vorig jaar met 31 procent omlaag tot 8,4 miljard dollar.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van dossier corona
    • Dossier Corona

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Dossier Corona

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht