15 november 2021 om 17:43
< 1 min lezen

Kabinet komt eind deze week met wetsvoorstel 2G-beleid

Het weren van ongevaccineerden uit bijvoorbeeld de horeca is een moeilijke en ingrijpende maatregel, erkent zorgminister Hugo de Jonge. Maar zonder deze vrijheidsbeperking zijn deze winter “vaker lockdownachtige maatregelen nodig” tegen het coronavirus, waarschuwt hij.

Het demissionaire kabinet wil eind deze week met een wetsvoorstel komen voor een zogenoemd 2G-beleid. Dat houdt in dat alleen wie gevaccineerd of genezen is nog terecht kan op plaatsen waar het coronatoegangsbewijs verplicht is. Nu kan dat ook nog met een negatieve coronatestuitslag (3G).

In de Tweede Kamer is steun voor zo’n aangescherpt beleid allesbehalve vanzelfsprekend. Ook sommige partijen die tot het ‘redelijke midden’ worden gerekend, twijfelen hardop of deze mate van uitsluiting van mensen die zich niet hebben laten vaccineren wel proportioneel is.

Dilemma

De Jonge spreekt van “een levensgroot dilemma”, en begrijpt dat er partijen zijn die dat onderscheid liever niet maken. “Maar dat is geen gratis keuze”, waarschuwt hij. “Het is dit, of vaker dicht. Ik kan me ook voorstellen dat gevaccineerden en ondernemers dan zeggen: nu wordt mijn vrijheid ingeperkt op een manier die helemaal niet hoeft.”

De Jonge benadrukt dat 2G alleen verplicht zal zijn op plekken waar het risico op besmetting hoog is. Door daar alleen mensen toe te laten die beschermd zijn door een vaccin of een eerder doorgemaakte infectie, wil het kabinet voorkomen dat de zorg overbelast raakt. Elders krijgen ondernemers zelf de keuze of mensen ook na een test welkom zijn.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van dossier corona
    • Dossier Corona

    Minder animo voor coronaprik in najaar 2025

    11 december 2025 om 14:03
    • Dossier Corona

    Dit bekende middel blijkt onverwacht effectief tegen post-covidklachten

    10 december 2025 om 11:18

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht