5 juli 2013 om 15:25
< 1 min lezen

Besparing op zorgkosten door gerecyclede rolstoelen

Gebruikte rolstoelen belanden niet langer in de opslagruimte van zorginstellingen. In Nijkerk worden rolstoelen vanuit het hele land verzameld, gedemonteerd en opnieuw in elkaar gezet voor een tweede leven. Dat meldt Refdag.

In opdracht van Kersten Revalidatietechniek zijn in de afgelopen acht jaar al zo’n 50.000 hergebruikte rolstoelen, bedden en andere hulpmiddelen geleverd. Hiermee heeft de opdrachtgever naar eigen zeggen rond de 120 miljoen euro bespaard. Per rolstoel die wordt gemaakt uit bestaande materialen scheelt het gemiddeld 2000 euro ten opzichte van een nieuw exemplaar. Inmiddels zijn er contracten afgesloten met grote zorgverzekeraars, waaronder Achmea en Agis.

De werkzaamheden worden uitgevoerd door mensen die door een lichamelijke of verstandelijke beperking moeilijk te plaatsen zijn op de arbeidsmarkt.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Nieuwe financiering voor langdurige zorg vanaf 2026: wat kun je verwachten?

    2 januari 2026 om 14:38
    • Gehandicaptenzorg

    Grote zorgen om vermiste 19-jarige Mick met verstandelijke beperking

    2 januari 2026 om 11:48

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht