16 juni 2025 om 10:54
2 minuten lezen

Bestuurders Het Adriano Huis toch opgestapt nadat CZ contract stopzette

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Bestuurders Farid El-Khassim en Jelle Gillissen van Het Adriano Huis zijn teruggetreden nadat CZ dreigde de samenwerking te ontbinden en de zorginkoop stop te zetten. Nu de bestuurders zijn opgestapt, hoeft de instelling voor mensen met een beperking waarschijnlijk niet te sluiten. Een eventuele verhuizing van de achttien kwetsbare bewoners is hiermee dan ook van de baan. Wel laten de bestuurders weten niet uit vrije wil te zijn vertrokken. Dit meldt BN de Stem.

Het Adriano Huis kwam eerder in opspraak nadat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) eiste dat de mannen zouden opstappen. Ze zouden hun bewoners uitschelden, bedreigen, kleineren en intimideren. Ook personeel zou er niet ongeschonden vanaf zijn gekomen. De bewoners hebben een verstandelijke beperking en hebben dagelijks intensieve zorg nodig. El-Khassim en Gillissen weigerden eerder te vertrekken omdat ze achter hun manier van zorg verlenen stonden en vonden dat de bewoners hun nodig hadden.

‘Pure chantage’

Maar na het dreigen van de inspectie met een boete en een dreigende stopzetting van de zorginkoop en het contract door CZ, gaan de mannen toch weg. “Dit ervaren wij als pure chantage en als een ernstige vorm van machtsmisbruik. Het CZ Zorgkantoor heeft juridisch gezien geen enkel recht om cliënten te verplaatsen of om Het Adriano Huis te sluiten”, zeggen ze.

Een traject om het ontslag van het duo aan te vechten is door de raad van toezicht opgezet. Toezichtslid Louis van der Kallen snapt niet dat de partijen niet hebben gewacht op de behandeling van de bezwaarprocedure. Klachten die over de bestuurders binnenkwamen, zouden volgens hem afkomstig zijn geweest van voormalig bewoners en medewerkers. Met de huidige achttien bewoners is nooit een gesprek aangegaan, zegt Van der Kallen. “Hoe kun je dan een oordeel vellen over de zorg die geleverd wordt?”

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Mensen mensen met beperking moeten makkelijker gebruik kunnen maken van cultuur en media

    11 juli 2025 om 14:24
    • Gehandicaptenzorg

    Medewerker Pluryn verloor USB-stick met gegevens medewerkers en cliënten

    10 juli 2025 om 14:29

Aankomende evenementen

19 Sep
Jong & Parkinson event | derde zaterdag van september
  • Gelderland
02 Oct
Borstvoedingscafé
  • Friesland
05 Oct
Regionaal IC-café over delier
  • Noord-Brabant