2 juni 2025 om 08:11
< 1 min lezen

Bezuiniging van 88 miljoen op gehandicaptenzorg gaat door

Door: ANP

Het kabinet zet een bezuiniging van 88 miljoen euro op gehandicaptenzorg door die het vorige kabinet al had aangekondigd, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Hierdoor wordt vanaf volgend jaar gekort op de maximumtarieven voor sommige behandelingen.

Het idee lag na de val van het vorige kabinet stil, maar is volgens staatssecretaris Vicky Maeijer van Langdurige en Maatschappelijke Zorg financieel noodzakelijk. Verder is de PVV-bewindsvrouw nog in gesprek over een Hoofdlijnenakkoord Ouderenzorg.

‘Schande’

SP-Kamerlid Sarah Dobbe reageert boos op X. “Schande. Wereldvreemd en onmenselijk. Alsof zorg niet meer nodig is als het geld ervoor stopt?! Tientallen miljarden naar defensie omdat Trump en Rutte dat willen. De allerkwetsbaarsten betalen nu weer de rekening! Dit kabinet maakt de zorg voor mensen kapot. Echt schande!”

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Ouderen en mensen met beperking in Wlz vaak dubbel verzekerd voor tandarts en fysio

    Gisteren om 09:28
    • Gehandicaptenzorg

    Zo’n negentig ouders stappen naar rechter vanwege afwijzingen meerzorg

    Gisteren om 08:10

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland