12 januari 2018 om 11:39
< 1 min lezen

BNN wijzigt naam The Undateables na kritiek van mensen met beperking

BNN-programma The Undatebales zal komend seizoen doorgaan onder de naam The Dateables. Hiermee wil de tv-zender tegemoet komen aan het kritiek over de manier waarop mensen met een beperking worden geworven voor het programma en de verwijzing dat mensen met een handicap niet geschikt zijn voor dating. Het programma volgt jonge mensen met een lichamelijke of verstandelijke beperking in hun zoektocht naar liefde. Dit meldt Het Parool.

Het programma is overgenomen van het gelijknamige ‘The Undatebales’ uit Groot-Brittannië. Hoewel de eerste seizoenen onder diezelfde naam werden geproduceerd, zal het nieuwe seizoen de naam The Dateables dragen, wat juist moet nuanceren dat iedereen geschikt is voor dating en liefde. “Wat ons betreft is iedereen altijd al ‘dateable’ geweest, daar mag geen twijfel over ontstaan dus hebben we de naam veranderd”, aldus een woordvoerder van BNN.

Afgelopen zomer raakte het programma in opspraak door de agressieve werving van mensen die volgens de redactie ‘undateable’ zijn. Zo werd een jonge vrouw via Facebook benaderd omdat zij een wijnvlek op haar gezicht heeft, en daarmee het stempel ‘beperkt’ kreeg. Zij heeft zelf echter geen enkel probleem met de wijnvlek en vindt het kwetsend dat de medewerker van het programma er vanuit ging dat zij hierdoor moeite heeft met het vinden van liefde. Vergelijkbare gevallen kwamen naar buiten, waarop BNN excuses aanbood voor de wervingstechniek. De tv-zender heeft gekozen voor een iets andere manier van kandidatenwerving voor het vijfde seizoen. The Dateables is vanaf 23 januari iedere dinsdag te zien op 21.15 op BNNVARA op NPO3.

Door: Redactie Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Gezinnen met kind met stofwisselingsziekte ervaren exclusie, stress en werkloosheid

    19 december 2025 om 13:56
    • Gehandicaptenzorg

    Tweede Kamer neemt drie moties voor betere meerzorg aan

    18 december 2025 om 15:48

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg