7 juli 2015 om 15:13
< 1 min lezen

Cao’s bevatten meer afspraken over werknemers met handicap

(Novum) – Werkgevers en vakbonden maken vaker “vernieuwende” afspraken in cao’s. Acht op de tien nieuwe cao’s bevatten afspraken om werknemers tot een hogere leeftijd aan het werk te kunnen houden. Gestegen is ook het aantal afspraken over werk met mensen die wegens een handicap op achterstand staan bij het vinden van een baan. Het gaat dan vooral om Wajongers (jonggehandicapten). 

Dat meldde werkgeversvereniging AWVN dinsdag in haar maandbericht juni over het cao-seizoen. De organisatie adviseert werkgevers over arbeidsvoorwaarden en is als zodanig betrokken bij het merendeel van alle 900 Nederlandse cao’s en arbeidsvoorwaardenregelingen.

Meer dan de helft van de 159 cao’s die dit jaar tot nu toe zijn afgesloten, bevat een afspraak omtrent werknemers met een handicap. In het eerste halfjaar van 2014 lag het percentage op 33.

 

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Zorgkantoor of gemeente: wie moet naschoolse opvang meisje met downsyndroom betalen?

    16 januari 2026 om 14:48
    • Gehandicaptenzorg

    DAF Museum biedt digitale rondleidingen aan voor bewoners van zorginstellingen

    16 januari 2026 om 09:59

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht