31 mei 2013 om 11:17
< 1 min lezen

Cliëntenbelang Amsterdam pleit voor meer tijd voor uitwisselen patiëntgegevens

AMSTERDAM – De invoering van een noodwet die gemeenten eerder zal laten beschikken over de gegevens van mensen die langdurige zorg nodig hebben valt niet overal even goed. Cliëntenbelang Amsterdam is er geen voorstander van en ziet liever dat gemeenten meer tijd krijgen.

De noodwet werd deze week door de Amsterdamse wethouder Eric van der Burg (VVD) van Zorg bepleit in Den Haag, mede namens de VNG en de G4. Van der Burg stelt dat de noodwet nodig is om de bezuinigingen op de langdurige zorg efficiënt uit te voeren.

Cliëntenbelang Amsterdam wil, net als verschillende landelijke cliëntenorganisaties, liever dat gemeenten meer tijd zullen krijgen om de overgang goed te laten verlopen. “De gemeenten moeten rustig afwachten of de besluiten over de veranderingen in de langdurige zorg ongewijzigd door de Tweede en Eerste Kamer komen. Als blijkt dat er dan te weinig tijd is, jammer, maar dan moeten de wijzigingen later doorgevoerd worden”, aldus directeur Ad Warnar. De organisatie wil tevens weten welke gegevens over de patiënten er zullen worden verstrekt en stelt dat de gegevens over de indicatiestelling voldoende zouden moeten zijn. Op die manier moet de privacy van de patiënt zoveel mogelijk gewaarborgd worden.

© Nationale Zorggids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Nog altijd cliëntenstop voor Het Adriano Huis, terwijl volledig bezetting financieel noodzakelijk is

    Gisteren om 12:21
    • Gehandicaptenzorg

    Doven en slechthorenden moeten Noord-Hollandse politiek kunnen volgen, vinden drie partijen

    8 januari 2026 om 13:23

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht