17 januari 2014 om 12:46
< 1 min lezen

Contactlens voor diabetici op komst

Speciaal voor diabetici ontwikkelt het bedrijf Google een ‘slimme’ contactlens waarmee de suikerspiegel in het traanvocht kan worden gemeten. Mensen met suikerziekte zouden door de lens gewaarschuwd worden wanneer de bloedsuikerwaarde te laag of te hoog wordt. Dat meldt het Algemeen Dagblad.

Met de lens wil Google het leven van diabetici gemakkelijker maken, omdat het op peil houden van de suikerspiegel voor hen een dagelijkse strijd is. De lens bevat een chip die de suikerspiegel in het traanvocht meet, met tussenpozen van een seconde. Het is de bedoeling dat er kleine led-lampjes in de lenzen worden aangebracht die waarschuwen als de bloedsuikerwaarde te laag of te hoog is.

Volgens Google is er al een prototype, maar zal er nog veel werk verricht moeten worden voor de lenzen beschikbaar komen voor gebruik. Het bedrijf gaat op zoek naar partners om het product te zijner tijd op de markt te brengen.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Nieuwe genetische oorzaak gevonden van oogziekte retinitis pigmentosa

    Gisteren om 14:25
    • Gehandicaptenzorg

    Nieuwste Barbiepop van Mattel heeft autismespectrumstoornis

    Gisteren om 13:48

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht