19 juli 2013 om 14:33
< 1 min lezen

Doorbraak in gentherapie tegen downsyndroom

Onderzoekers van de University of Massachusetts hebben een manier gevonden om het extra chromosoom uit te schakelen dat het syndroom van Down veroorzaakt. Dat meldt het AD.

Het downsyndroom ontstaat als kinderen worden geboren met drie (in plaats van twee) chromosomen-21 in hun lichaamscellen. Daardoor zijn de chromosoom-21-genen anderhalf keer zo actief  in het produceren van eiwitten, wat afwijkingen veroorzaakt. Downpatiënten worden vaak jong dement en verouderen snel.

Met behulp van gentherapie zijn de wetenschappers er nu in geslaagd om één van de drie chromosomen stil te leggen. Als één gen de aanwezigheid van een heel chromosoom kan corrigeren wordt gentherapie bij het syndroom van Down denkbaar. De doorbraak wordt gezien als een belangrijke stap in de mogelijkheid om in de toekomst medicatie te ontwikkelen tegen het syndroom van Down.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Gezinnen met kind met stofwisselingsziekte ervaren exclusie, stress en werkloosheid

    Gisteren om 13:56
    • Gehandicaptenzorg

    Tweede Kamer neemt drie moties voor betere meerzorg aan

    18 december 2025 om 15:48

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg