1 mei 2013 om 15:21
< 1 min lezen

‘Effecten van nieuwe thuisverpleging op premie worden pas later duidelijk’

DEN HAAG – In een interview met Zorgvisie geeft staatssecretaris Martin van Rijn (PvdA) van Volksgezondheid aan dat de thuisverpleging een nieuwe aanspraak behoeft en daardoor de effecten ervan pas later duidelijk zullen worden.

De thuisverpleging zorgt voor een overheveling van de middelen uit de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) naar de Zorgverzekeringswet (Zvw), wat effect zal hebben op de premies. Van Rijn spreekt in het interview de verwachting uit dat deze effecten in 2015 duidelijk zullen worden.

Voor de wijkverpleegkundige zorg is het volgens de staatssecretaris van belang dat er een goede samenwerking is tussen verzekeraars, gemeenten en zorgverleners. Sociale wijkteams in de gemeenten worden daarbij voorzien van een bedrag van 50 miljoen euro, om zo de “noodzakelijke verbinding tussen zorg en welzijn in de wijk” te bewerkstelligen. Wijkverpleegkundige zorg zal in het basispakket worden opgenomen, waarbij 200 miljoen euro is uitgetrokken voor de coördinatie van zorg- en verpleegtaken, zoals beschreven in het ‘Zichtbare schakel-project’.

© Nationale Zorggids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Nog altijd cliëntenstop voor Het Adriano Huis, terwijl volledig bezetting financieel noodzakelijk is

    9 januari 2026 om 12:21
    • Gehandicaptenzorg

    Doven en slechthorenden moeten Noord-Hollandse politiek kunnen volgen, vinden drie partijen

    8 januari 2026 om 13:23

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht