8 januari 2025 om 10:46
< 1 min lezen

Eis: taakstraf voor chauffeur Cordaan die rolstoel vrouw niet zekerde met fatale gevolgen

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Een chauffeur van zorginstelling Cordaan heeft een taakstraf van 150 uur, waarvan 50 uur voorwaardelijk, tegen zich horen eisen. Volgens het Openbaar Ministerie (OM) is hij verantwoordelijk voor de dood van een 84-jarige vrouw, omdat hij vergat haar rolstoel vast te zetten en haar gordel om te doen. Dit meldt RTL.

Doordat haar rolstoel vrij in zijn busje stond én ze geen riem omhad, viel ze bij het optrekken na een stoplicht achterover. Daarbij raakt het slachtoffer dusdanig verwond dat ze twee dagen later aan de gevolgen ervan kwam te overlijden.

Dood door schuld

Volgens de chauffeur, een vrijwilliger, liep die bewuste dag in januari 2024 anders dan normaal vanwege veel wind. Hierdoor maakte hij fouten bij het inladen van de vrouw en vergat hij haar rolstoel vast te zetten. Het OM acht bewezen dat zijn fouten direct hebben geleid tot de dood van de hoogbejaarde passagier.

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Zorgverzekeraars compenseren pgb-houders via SVB voor hogere werkgeverskosten

    Vandaag om 09:36
    • Gehandicaptenzorg

    In wetten en regels is nog te weinig aandacht voor grondbeginselen VN-verdrag Handicap

    Gisteren om 08:41

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland