22 november 2013 om 14:26
< 1 min lezen

Ex-directeur zorginstelling vast om miljoenenfraude

(Novum) – Een oud-bestuurder van Stichting Gehandicaptenzorg Limburg (SGL) is dinsdag opgepakt voor miljoenenfraude. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem ervan tussen 2008 en 2010 enkele miljoenen aan zorggeld aan dure hobby’s te hebben besteed.

SGL verleent zorg aan mensen met lichte, zintuiglijke of meervoudige beperkingen en cliënten met een niet-aangeboren hersenaandoening. De stichting krijgt jaarlijks ongeveer dertig miljoen euro uit de AWBZ om de zorg te financieren.

In de tijd dat de verdachte bestuurder was, ging een deel van de miljoenen ging naar een dagbesteding voor gehandicapten op een zorgboerderij, in een cadeauwinkel en een zorgmanege. Justitie denkt dat een deel van het budget dat naar de manege ging niet is besteed aan zorg, maar aan dure hobby’s zoals de aanschaf van dressuurpaarden en de huur van luxe panden.

De woning van de verdachte en panden op de manege werden vorig jaar al door de fiscale opsporingsdienst FIOD doorzocht. Er is toen beslag gelegd op administratie, bankrekeningen en onroerend goed.

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Nog altijd cliëntenstop voor Het Adriano Huis, terwijl volledig bezetting financieel noodzakelijk is

    9 januari 2026 om 12:21
    • Gehandicaptenzorg

    Doven en slechthorenden moeten Noord-Hollandse politiek kunnen volgen, vinden drie partijen

    8 januari 2026 om 13:23

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht