1 oktober 2015 om 14:11
< 1 min lezen

‘Gehandicapte bewoners Prader-Willi Huis worden mishandeld’

Volgens voormalige en huidige medewerkers van de Friese zorginstelling Prader-Willi Huis worden de gehandicapte bewoners van het huis stelselmatig mishandeld. Ze zouden worden opgesloten, voor straf minder eten krijgen en worden geslagen. Dit meldt Omrop Fryslân.

Volgens de (oud)medewerkers worden de bewoners onder andere geslagen, aan het haar getrokken, de trap op- en afgesleept en krijgen ze voor straf geen of minder eten. Ook wordt melding gemaakt van een voorval waarbij een bewoner van 1.55m. lang voor straf in een zwembad met diepte van 1.80m is gegooid, terwijl zij niet kon zwemmen. Ook zouden de handen van een autistische bewoner met ductape zijn vastgeplakt aan een stoel, omdat ze haar handen niet netjes op tafel had liggen. 
 
De bewoners zelf zouden niet durven spreken over wat er gebeurt, de eigenaar van het huis wil niet reageren op de aantijgingen.
 
Het Prader-Willi Huis werd in 2013 opgericht door een moeder van een dochter met PWS. In de kleinschalige instelling verblijven jongeren en jongvolwassen die lijden aan het Prader-Willi syndroom (PWS), dat zich vooral kenmerkt door een onbedwingbare drang tot eten. Het Prader-Willi Huis staat al sinds juli onder verscherpt toezicht. 
 
© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Zorgkantoor of gemeente: wie moet naschoolse opvang meisje met downsyndroom betalen?

    16 januari 2026 om 14:48
    • Gehandicaptenzorg

    DAF Museum biedt digitale rondleidingen aan voor bewoners van zorginstellingen

    16 januari 2026 om 09:59

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht