13 december 2024 om 13:41
< 1 min lezen

Gehandicaptenparkeerkaart geeft geen recht op gratis parkeren, aldus Emmen

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Autogebruikers met een gehandicaptenparkeerkaart die in Emmen in een regulier vak parkeren zonder daarvoor te betalen, kunnen rekenen op een boete. Hiermee wijkt de gemeente af van de normale gang van zaken in andere gemeenten, waar een invalidenkaart garant staat voor een gratis parkeerplek in een regulier vak. Reden voor de boete? Gelijke behandeling, aldus de gemeente Emmen. Dit meldt de Telegraaf.

Wethouder Jan Bos laat weten dat mensen met een gehandicaptenparkeerkaart niet zielig zijn en gelijke behandeling verdienen. Dus wie op een reguliere plek parkeert zonder te betalen, krijgt een boete. Beperking of niet. Mensen met een beperking in zijn gemeente zijn het hier echter niet mee eens, maar Bos past het besluit niet aan. Wel komt er onderzoek naar de hoeveelheid invalidevakken in het centrum van de stad.

Geen parkeerabonnement

ChristenUnie staat achter de beslissing van Bos. “De auto maar willekeurig ergens neerzetten en verwachten dat het dan gratis is, gaat net wat te ver. De kaart is geen parkeerabonnement.”

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Bestuurders Het Adriano Huis toch opgestapt nadat CZ contract stopzette

    Gisteren om 10:54
    • Gehandicaptenzorg

    Bezuinigingen op Wmo en jeugdzorg misschien tóch weer van tafel

    13 juni 2025 om 09:39

Aankomende evenementen

16 Jun
Festival Cybersecurity in de Zorg
  • Overijssel
19 Sep
Jong & Parkinson event | derde zaterdag van september
  • Gelderland
02 Oct
Borstvoedingscafé
  • Friesland