28 juli 2025 om 12:39
< 1 min lezen

Gehandicaptenzorg op Pride Amsterdam vertegenwoordigd op ‘Onbeperkt Liefde boot’

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Tijdens de Canal Parade op zaterdag 2 augustus vaart de ‘Onbeperkt Liefde boot’ mee met bijna honderd mensen met een verstandelijke beperking. Het initiatief komt van vijftien zorgorganisaties, Zonder Stempel en Vereniging Gehandicaptenzorg Nederland (VGN). Ze willen aandacht vragen voor een groep die vaak onzichtbaar blijft binnen de LHBTI+ gemeenschap. Dit meldt COC Nederland.

Mensen met een beperking moeten vaak dubbel knokken: om gezien te worden als queer én om geaccepteerd te worden met hun beperking, aldus COC. Meedoen is ook voor hen lang niet altijd vanzelfsprekend. Belemmeringen zoals ontoegankelijke gebouwen, beperkte mobiliteit en hardnekkige vooroordelen zorgen ervoor dat zij vaker eenzaam zijn.

‘Je bent wie je bent’

Op de boot vieren zij vol trots wie ze zijn. De boodschap: liefde kent geen grenzen. “Wees gewoon jezelf. Het maakt echt niet uit wat anderen denken of zeggen. Jij bent wie je bent, en dat is prachtig”, zegt Figiendry, die voor het eerst meevaart.

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Ouderen en mensen met beperking in Wlz vaak dubbel verzekerd voor tandarts en fysio

    Gisteren om 09:28
    • Gehandicaptenzorg

    Zo’n negentig ouders stappen naar rechter vanwege afwijzingen meerzorg

    Gisteren om 08:10

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland