22 mei 2013 om 18:21
< 1 min lezen

Gelderse gemeenten willen meer vrijheid bij keuze zorgaanbieders

BEUNINGEN – De gemeenten Druten, Beuningen, Wijchen, Nijmegen, Heumen, Groesbeek, Ubbergen, Millingen en Mook en Middelaar zouden graag meer vrijheid hebben in hun keuze voor zorgaanbieders. Momenteel zitten zij namelijk nog teveel vast aan eerdere afspraken die door de Rijksoverheid zijn gemaakt. Dat meldt de Gelderlander.

De gemeenten vinden het daarbij ook niet eerlijk dat ze minder geld krijgen voor de aanpak van de AWBZ en jeugdzorg. De verantwoordelijkheid van deze zorg, waaronder ouderen- en gehandicaptenzorg, ligt nu bij de overheid, maar zal vanaf 2014 door de gemeenten worden overgenomen. “Zoals we de wet lezen, moeten we bij wijze van spreken nog 80 procent van de zorg betalen met 75 procent van het geld dat beschikbaar komt”, aldus wethouder Geert Hendriks van Beuningen.

De kritiek maakt deel uit van een gezamenlijk masterplan van de gemeenten, dat aan zorgprofessionals zal worden aangeboden. Op die manier hopen de gemeenten de conceptversie te verbeteren door mensen met verstand van zaken. 

© Nationale Zorggids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Ouderen en mensen met beperking in Wlz vaak dubbel verzekerd voor tandarts en fysio

    5 december 2025 om 09:28
    • Gehandicaptenzorg

    Zo’n negentig ouders stappen naar rechter vanwege afwijzingen meerzorg

    5 december 2025 om 08:10

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland