12 maart 2013 om 13:22
< 1 min lezen

Handtekeningenactie voor sociale werkvoorziening Baanstede

KOOG AAN DE ZAAN – Gisteren zijn een kleine zesduizend handtekeningen voor het behoud van sociale werkplaats Baanstede overhandigd aan wethouder Erik Struijlaart van Zaanstad, die tevens bestuursvoorzitter van Baanstede is. Met de handtekeningen willen de initiatiefnemers de boodschap verkondigen dat de sociale werkplaats zichzelf kan bedruipen, zo meldt het Noordhollands Dagblad.

Baanstede biedt plaats aan negenhonderd mensen met een lichamelijke of geestelijke beperking in de Zaanstreek en Waterland. Volgens oud-econoom Rob Berkman van Actiecomité Behoud Baanstede kan de werkplaats op eigen houtje verder gaan. De negen verantwoordelijke gemeenten denken dat dit niet kan, aangezien het afgelopen jaar ruim een miljoen euro verlies is geleden. De gemeenten vinden dan ook dat de werknemers van Baanstede straks bij ‘gewone’ bedrijven moeten gaan werken.

Volgens Berkman zijn er evenwel nog voldoende mogelijkheden voor Baanstede om hun werkzaamheden uit te breiden, bijvoorbeeld door werk van gemeenten over te nemen, of werkzaamheden in de schoonmaak en digitalisering.

© Nationale Zorggids / Jochum Admiraal

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Verstandelijk beperkte Milan door tragisch ongeval om het leven gekomen

    Vandaag om 13:42
    • Gehandicaptenzorg

    Ouders starten eigen zorgboerderijen door vastlopende zorg voor gehandicapte jongeren

    Vandaag om 13:23

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht