14 augustus 2023 om 12:11
2 minuten lezen

Ieder(in) doet oproep aan ondernemers: doe mee aan de Week van de Toegankelijkheid

Van maandag 2 oktober t/m zaterdag 7 oktober is het de Week van de Toegankelijkheid. Het thema dit jaar is: toegankelijkheid loont. Organisator Ieder(in) roept ondernemers op om een activiteit te organiseren rondom inclusie van mensen met een beperking.  Dit meldt Ieder(in).

Jaarlijks organiseert belangenbehartiger Ieder(in) de Week van de Toegankelijkheid. Met activiteiten in heel Nederland vragen ze aandacht voor een toegankelijke samenleving voor mensen met een handicap. Iedereen in Nederland kan een activiteit organiseren. Zoals bijvoorbeeld restaurants, bioscopen, hotels, kledingwinkels, cafés en MKB-ondernemingen.  

Meer klanten en groter marktaandeel 

Dit jaar is het thema toegankelijkheid loont. Wat levert toegankelijkheid op voor ondernemers? In Nederland wonen ruim twee miljoen mensen met een handicap. En daar komen er door de vergrijzing steeds meer bij.  
 
Met een toegankelijk en begrijpelijk aanbod van producten en diensten, kunnen ondernemers dus meer klanten en een groter marktaandeel bereiken. Denk bijvoorbeeld aan een hotel dat goed fysiek toegankelijk is en daardoor meer gasten en betere recensies krijgt. Of denk aan een toegankelijke webshop, waardoor mensen met een visuele beperking makkelijk kleding kunnen bestellen.  

Activiteiten 

Wat kunnen ondernemers organiseren in de Week van de Toegankelijkheid?
Enkele ideeën: 
  • Organiseer een lunchsessie over toegankelijkheid in jouw broodjeszaak.   
  • Laat de webshop van jouw kledingwinkel testen op toegankelijkheid, door ervaringsdeskundigen. 
  • Werk samen met een sportclub, culturele instelling of gehandicaptenplatform voor een activiteit in de Week van de Toegankelijkheid (of lever hier een financiële bijdrage aan). 
  • Organiseer een inspiratiesessie samen met andere horecazaken. Wat kan toegankelijkheid jullie brengen? 
  • Deel specifieke expertise op het gebied van toegankelijkheid, bijvoorbeeld over digitale toegankelijkheid. 
Hier kunnen ondernemers hun activiteit aanmelden.

Tips en tricks

De Week van de Toegankelijkheid loopt van maandag 2 oktober tot en met zaterdag 7 oktober. Op de website www.weekvandetoegankelijkheid.nl staan tips, activiteiten en goede voorbeelden rondom het thema toegankelijkheid loont.  
 
Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Zorgverzekeraars compenseren pgb-houders via SVB voor hogere werkgeverskosten

    Vandaag om 09:36
    • Gehandicaptenzorg

    In wetten en regels is nog te weinig aandacht voor grondbeginselen VN-verdrag Handicap

    Gisteren om 08:41

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland