1 juni 2016 om 16:14
< 1 min lezen

Koninklijke onderscheiding voor Albert van Wijk

Albert van Wijk uit Tilburg heeft op 28 mei een Koninklijke onderscheiding ontvangen voor zijn jarenlange vrijwilligerswerk voor gehandicaptensociëteit Rolita.

De heer Van Wijk is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Locoburgemeester Berend de Vries reikte de onderscheiding uit. Albert van Wijk is 40 jaar vrijwilliger bij gehandicaptensociëteit Rolita. Deze sociëteit bestaat sinds 1968. Als coördinator en voorzitter van Rolita zet hij zich in om de integratie van lichamelijk gehandicapten onder validen te bevorderen. De heer Van Wijk is de motor, promotor en het hart van de sociëteit.
 
Soosavond
Bij Rolita is elke zaterdagavond een soosavond voor meervoudig gehandicapten. Elke week houdt hij zich bezig met het voorbereiden en verzorgen van deze avond. Daarnaast is hij verantwoordelijk voor de personele en financiële organisatie en voor het beheer en onderhoud van het gebouw. Ook organiseert hij activiteitenweekenden voor gehandicapten op diverse locaties en is hij verantwoordelijk voor de jaarlijkse kerstvieringen, carnaval, paasbrunch en barbecue. In het verleden organiseerde de heer Van Wijk bovendien 10 jaar lang maandelijks een filmavond voor bewoners van verzorgingstehuis ’t Laar.

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Maatschappelijke organisaties: ‘Zorg dreigt een luxe te worden voor kwetsbare groepen’

    12 december 2025 om 13:10
    • Gehandicaptenzorg

    Tieleman past regels voor voertuigen voor mensen met een beperking

    11 december 2025 om 12:36

Aankomende evenementen

13 Dec
Vier samen kerst bij Safina en Sociom
  • Noord-Brabant
21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant