19 november 2012 om 13:28
< 1 min lezen

Nieuw onderzoek naar kansen Wajongers op de arbeidsmarkt

GRONINGEN – Een integrale aanpak is voor een optimale begeleiding van Wajongers naar werk van groot belang, melden onderzoekers van het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) in een onderzoeksrapport.

Instanties, gemeenten, zorginstellingen, ouders en schoolbegeleiders zouden moeten kijken naar bijvoorbeeld medische factoren, persoonlijke kenmerken, en de sociale context, om zo de begeleiding van Wajongers te verbeteren, vinden de onderzoekers.

In het onderzoeksrapport, genaamd “Wat werkt bij Wajongers?”, komen de onderzoekers daarnaast tot de conclusie dat slechts een beperkt aantal Wajongers meedoet op de arbeidsmarkt, ook al kunnen ze dit qua gezondheid wel. De inschatting van de jongere zelf waartoe hij of zij in staat is, evenals die van ouders en schoolbegeleiders, zouden van invloed zijn op de kansen op arbeid van Wajongers.

Het onderzoek wordt op 22 november gepresenteerd tijdens het symposium “Kansen op werk voor jongeren met een beperking” in Drachten.

© Nationale Zorggids / Florian Kersten

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Ouderen en mensen met beperking in Wlz vaak dubbel verzekerd voor tandarts en fysio

    Vandaag om 09:28
    • Gehandicaptenzorg

    Zo’n negentig ouders stappen naar rechter vanwege afwijzingen meerzorg

    Vandaag om 08:10

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland