30 augustus 2013 om 12:49
< 1 min lezen

Nieuwe behandeling bestrijdt pijn bij diabetespatienten

Een nieuwe behandeling in pijnbestrijding bij diabetespatiënten blijkt goed te werken. Bij de behandeling wordt het ruggenmerg gestimuleerd door er een elektrode tegen te plaatsen die stroompjes afgeeft aan de zenuwbanen. Dit meldt Trouw.

Mensen met diabetes kunnen een brandende of stekende pijn hebben in de voeten, onderbenen en soms ook de handen. Deze pijn is met pijnstillers lastig te bestrijden. Ruggenmergstimulatie blijkt wel effectief te zijn in het terugdringen van de pijn. Promovenda Cecile de Vos van de Universiteit Twente onderzocht 60 diabetespatiënten die alle andere vormen van pijnstilling al zonder succes hadden geprobeerd. Bij hen daalde de intensiteit van de pijn in de ledematen door ruggenmergstimulatie van 8 naar 2 op een schaal van 1 tot 10.
 
De stroompjes die de elektrode afgeeft zorgen ervoor dat de pijnsignalen die bijvoorbeeld vanuit de voeten worden afgegeven, niet of veel minder worden gevoeld. De behandeling wordt al gebruikt om pijn te bestrijden bij patiënten die een operatie aan de rug hebben gehad maar wordt nog niet toegepast bij diabetici.
 
© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Hogere lonen en meer veiligheid in cao-akkoord gehandicaptenzorg

    Vandaag om 13:24
    • Gehandicaptenzorg

    Subsidieregeling zorggeschikte woningen nu ook voor ouderen met beperking

    Gisteren om 12:31

Aankomende evenementen

19 Mar
ADHD in context
  • Utrecht
23 Mar
Voorlichtingsavond: Bevallen in het ziekenhuis (webinar)
  • Noord-Brabant
25 Mar
Seksuele uitbuiting
  • Zuid-Holland