20 september 2019 om 13:33
< 1 min lezen

Mensen met pgb gebruiken incorrecte regeling voor huishoudelijke hulp

Mensen die gebruik maken van een persoonsgebonden budget (pgb) gebruiken soms op incorrecte wijze gebruik van de Regeling Dienstverlening aan Huis. Deze regelt afspraken tussen de huishoudelijke hulp en de hulpvragende en is ingesteld om de positie van de hulp te verbeteren. Echter zou deze regel niet gebruikt moeten worden voor mensen die een pgb hebben. Dit meldt Skipr.

Ongeveer 60.000 mensen met een pgb maken gebruik van de regeling, zo blijkt uit onderzoek van Bureau Clara Wichmann. De regeling is in het leven geroepen om huishoudelijke hulpen een betere arbeidspositie te geven. Echter kan gezegd worden dat mensen die via hun pgb zorg inkopen, echte zorg ontvangen en huishoudelijke hulpen niet gekwalificeerd zijn om zulke zorg te verlenen.

Zorg in natura

Bureau Clara Wichmann stelt voor om de regeling helemaal af te schaffen voor mensen met een pgb. Ook voor de huishoudelijk hulp zou de regeling niet helemaal goed uitgepakt hebben en er is dan ook relatief weinig gebruik van gemaakt. Volgens het Bureau kunnen werknemers beter voorzien worden via zorg in natura. Zij kunnen op deze manier betere arbeidsvoorwaarden krijgen.

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    De Nationale Zorggids wenst iedereen een heel gelukkig nieuwjaar!

    Vandaag om 08:39
    • Gehandicaptenzorg

    Dit dorp heeft vanaf maart 2026 twee zorgboerderijen voor mensen met beperking

    Gisteren om 14:20

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht