26 april 2019 om 12:00
< 1 min lezen

Onderzoek naar het leren omgaan met syndroom van Usher

Mensen met het syndroom van Usher geven aan dat er te weinig ondersteuning gegeven wordt aan henzelf en aan hun ouders bij het leren omgaan met hun beperking. Bovendien laten ouders van jonge kinderen met het syndroom van Usher weten dat ze graag gespecialiseerde ondersteuning, ook wel psycho-educatie genoemd, zouden ontvangen. Dit meldt Kentalis.

Zowel mensen met het syndroom van Usher als hun ouders of begeleiders krijgen de mogelijkheid zich aan te melden voor een enquête en/of groepsinterview. Aan de hand van de resultaten daarvan wordt gekeken naar de behoeften aan ondersteuning bij het leren omgaan met het syndroom van Usher. Vervolgens zal een nieuw ondersteuningsprogramma ontwikkeld worden, genaamd ‘Coping met Usher’. 
 
De enquête wordt online aangeboden en deelname hieraan kost ongeveer een kwartier. In congrescentrum de Eenhoorn in Amersfoort zal het groepsinterview plaatsvinden. Daar kunnen bovendien verhalen en ervaringen worden gedeeld. Meer informatie is te vinden via: https://www.kentalis.nl/.

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Ouderen en mensen met beperking in Wlz vaak dubbel verzekerd voor tandarts en fysio

    5 december 2025 om 09:28
    • Gehandicaptenzorg

    Zo’n negentig ouders stappen naar rechter vanwege afwijzingen meerzorg

    5 december 2025 om 08:10

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland