5 november 2019 om 11:52
< 1 min lezen

Organisaties roepen Kamer op tegen nieuwe Wajong-plan te stemmen

Elf organisaties en personen hebben een brandbrief gestuurd aan de Tweede Kamer die vandaag gaat stemmen over het nieuwe Wajong-plan van staatssecretaris Tamara van Ark van Sociale Zaken. Tienduizenden mensen met een arbeidshandicap zijn straks de dupe en kunnen nooit méér dan het minimumloon verdienen. In een advertentie roepen de elf organisaties de Tweede Kamer op om tegen het voorstel te stemmen. Dit meldt FNV. 

Staatssecretaris Van Ark wil vier Wajong-regelingen ineen schuiven. “De Wajongers hebben er niet om gevraagd, om deze zogenaamde vereenvoudiging. Zij weten uitstekend waar zij aan toe zijn op dit moment en onder welke regeling zij vallen”, zegt Kitty Jong van FNV. De elf briefstuurders vinden het kwalijk dat Van Ark de vereenvoudiging verkoopt alsof niemand erop achteruit gaat.

Alle Wajongers onder dezelfde regeling 

Alle Wajongers vallen straks onder de nieuwe regeling. Als zij erop achteruit gaan ontvangen zij een compensatie. Het recht op deze compensatie zijn ze kwijt als ze langer dan 2 maanden werkloos zijn. Mochten Wajongers dan toch weer werk vinden, dan is hun compensatie vervallen en zakken vervolgens terug naar WML of lager.

FNV, Landelijke Cliëntenraad, VCP, Minister van Gehandicaptenzorg, Studeren & Werken op maat, Ieder(in), CNV, Wij Staan Op, Noortje van Lith (activiste voor mensen met arbeidsbeperking), Pauline Gransier #geen2erangsburger, CGMV Vakorganisaties en Coalitie voor Inclusie ondertekenden de brief. 

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Zorginstelling CuraCo mag na aanwijzing weer nieuwe cliënten aannemen

    Vandaag om 10:33
    • Gehandicaptenzorg

    1 miljoen Nederlanders ervaren door gezondheidsproblemen ernstige beperkingen

    Gisteren om 08:40

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht