22 mei 2014 om 12:35
< 1 min lezen

Overlijdensrisicoverzekering op maat voor diabetici

Speciaal voor mensen met diabetes heeft de Diabetesvereniging Nederland (DVN) samen met Independer een aanvraagtraject opgezet waarmee het makkelijker wordt om een overlijdensrisicoverzekering af te sluiten. Het traject maakt toeslagen op de premie direct inzichtelijk, wat voor deze doelgroep tot nu toe niet mogelijk was. Dat meldt DVN.

Voor mensen met diabetes is het lastig een overlijdensrisicoverzekering af te sluiten. Vaak leidt dit tot een afwijzing van de verzekeraar of een torenhoge premie. DVN vindt dit onterecht en heeft daarom het traject ‘Overlijdensrisicoverzekering op maat’ opgezet.

In het aanvraagtraject worden eerst de medische gegevens opgevraagd en daarna meerdere offertes tegelijk aangevraagd. De aanvrager krijgt hiermee direct een duidelijk overzicht van de verschillende toeslagen, die uiteenlopen van 0 tot 300 procent. Hierdoor hebben mensen met diabetes de mogelijkheid via een transparante vergelijking de meest gunstige overlijdensrisicoverzekering te kiezen. Dit is nu vaak niet mogelijk omdat verzekeraars veel tijd kwijt zijn met het opvragen van medische gegevens bij de huisarts of keuringsarts.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Gehandicaptenzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht