Prinses Margriet bezoekt Esther Vergeer Foundation in Amsterdam UMC
20 april 2022 om 08:00
< 1 min lezen

Prinses Margriet bezoekt Esther Vergeer Foundation in Amsterdam UMC

Prinses Margriet der Nederlanden heeft dinsdagmiddag 19 april een werkbezoek gebracht aan de Sportpoli van de Esther Vergeer Foundation in het Amsterdam UMC. De stichting zet zich in voor de sportieve integratie van kinderen met een lichamelijke beperking. Dit meldt het Koninklijk Huis. 

De Esther Vergeer Foundation heeft Sportpoli’s geopend in vijf academische kinderziekenhuizen. De Sportpoli wordt als extra consult toegevoegd aan de gesprekken met de behandelend artsen en zorgprofessionals. Kinderen met een lichamelijke beperking krijgen van de Esther Vergeer Foundation een persoonlijk begeleidingstraject waarin gekeken wordt naar de sportwensen, -behoeften en mogelijkheden van het kind. Zo wordt uiteindelijk een reguliere sportvereniging gevonden die bij het kind en diens beperking past.

Belemmeringen

Esther Vergeer gaf tijdens het bezoek een korte toelichting op het werk en de doelstellingen van de Sportpoli. Vervolgens vertelden hoogleraar kinderrevalidatie Annemieke Buizer en kinderfysiotherapeut Mirjam van Eck de Prinses over het belang van sport en de Sportpoli voor de kinderen. De Prinses kreeg te zien hoe een intakegesprek met een kind en de ouders in zijn werk gaat en welke belemmeringen er soms zijn voor de aansluiting bij een ‘gewone’ sportvereniging. Een tweede ouder en kind lichtten de Prinses in over de vervolgstappen in het begeleidingstraject en over de sportbeleving van het kind sinds de bemiddeling van de Esther Vergeer Foundation.

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Mensen mensen met beperking moeten makkelijker gebruik kunnen maken van cultuur en media

    11 juli 2025 om 14:24
    • Gehandicaptenzorg

    Medewerker Pluryn verloor USB-stick met gegevens medewerkers en cliënten

    10 juli 2025 om 14:29

Aankomende evenementen

19 Sep
Jong & Parkinson event | derde zaterdag van september
  • Gelderland
02 Oct
Borstvoedingscafé
  • Friesland
05 Oct
Regionaal IC-café over delier
  • Noord-Brabant