22 juli 2019 om 18:12
< 1 min lezen

Rolstoel4Daagse aangepast wegens hitte

Het programma van de Twentse Rolstoel4Daagse die dinsdag van start gaat, is wegens de verwachte hitte aangepast. De afstanden van 50 en 70 kilometer zijn geschrapt. De deelnemers kunnen nu alleen nog kiezen tussen 10 en 22 kilometer, meldt de organisatie. Bovendien wordt er om 09.00 uur gestart zodat alle deelnemers om 13.00 uur weer binnen zijn, voordat het echt heet wordt.

De Twentse Rolstoel4daagse wordt elk jaar georganiseerd door de Stichting Twentse Sportbelangen (STS). In 1986 werd de eerste tocht gehouden. Aanleiding was dat rolstoelgebruikers niet mochten deelnemen aan de Vierdaagse van Nijmegen en aan die van Apeldoorn. Inmiddels zijn er ook deelnemers vanuit het buitenland en geniet de rolstoelvierdaagse internationale bekendheid. Het evenement trekt jaarlijks tussen de 150 en 200 deelnemers.

In 2013 en 2018 werd rolstoelvierdaagse wegens te hoge temperaturen afgelast, omdat de organisatie het toen onverantwoord vond.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Nynke Boonstra vervang Evelyn Finnema als lid van raad van toezicht Vanboeijen

    24 december 2025 om 15:21
    • Gehandicaptenzorg

    Landelijke monitor brengt voor het eerst leefsituatie LHBTQIA+-personen met beperking in beeld

    23 december 2025 om 14:00

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht