12 februari 2014 om 10:48
< 1 min lezen

Samenwerking moet psychische zorg voor doven verbeteren

Drie stichtingen voor doven en slechthorenden in Zuid- en West-Nederland hebben een intentieverklaring ondertekend tot nauwere samenwerking. De Reinier van Arkelgroep (Den Bosch), de Stichting Koninklijke Kentalis (St. Michielsgestel) en de Stichting voor Geestelijke Gezondheidszorg en Maatschappelijke Dienstverlening voor Doven en Slechthorenden (GGMD, Gouda) willen hiermee de psychische zorg voor doven en slechthorenden in de regio verbeteren. Dit meldt Kentalis.

Bij dove en slechthorende kinderen, jongeren en volwassenen is de kans op psychische problemen groter dan bij mensen zonder gehoorproblemen. Volgens Kentalis komen in het speciaal onderwijs steeds vaker complexe psychiatrische problemen bij deze doelgroep voor. Ook bestaat het vermoeden dat er sprake is van een behoorlijke onderschatting in de diagnostiek.

Reguliere behandelingen binnen de GGZ sluiten onvoldoende aan op de behoeften van doven en slechthorenden. Ook is de kennis hierover versnipperd en zijn instellingen vaak niet in staat de hulpvraag van cliënten uit de doelgroep op te vangen. De samenwerking van de drie organisaties moet dat veranderen.

Kentalis levert zorg en onderwijs aan mensen met beperkingen in horen en communiceren. GGMD is gespecialiseerd in geestelijke gezondheidszorg voor kinderen en volwassenen met hoorproblemen. De Reinier van Arkelgroep biedt klinisch gespecialiseerde GGZ aan doven en slechthorenden. De samenwerking van deze drie partijen moet een volledige behandeling op maat bieden aan cliënten.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Nog altijd cliëntenstop voor Het Adriano Huis, terwijl volledig bezetting financieel noodzakelijk is

    9 januari 2026 om 12:21
    • Gehandicaptenzorg

    Doven en slechthorenden moeten Noord-Hollandse politiek kunnen volgen, vinden drie partijen

    8 januari 2026 om 13:23

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht