
Samenwerking ’s Heeren Loo en ROC Mondriaan op papier vastgelegd
Gehandicaptenorganisatie ’s Heeren Loo en de ROC Mondriaan School voor Zorg en Welzijn hebben een samenwerkingsovereenkomst getekend. In die overeenkomst is vastgelegd dat zij gezamenlijk verder vormgeven aan ‘innovatief leren en ontwikkelen’. Het huidige werkveld vraagt namelijk niet alleen om goed onderwijs, maar ook om flexibel onderwijs dat aandacht heeft voor de wensen en behoeften van studenten en de sector. De organisaties zullen hun aandacht veelal richten op praktijkgestuurd leren. Dit meldt ’s Heeren Loo.
De mbo-instelling en gehandicaptenorganisatie zijn in 2019 al gestart met een samenwerking om praktijkgestuurd onderwijs op te bouwen. Dit deden ze met een subsidie van Extra Strong. Voor verdere ontwikkeling van het praktijkgestuurd leren (PGL), hebben ook Philadelphia Zog, Midding, Raamwerk, Ipse de Bruggen en Gemiva zich bij de samenwerking gevoegd.
Leervraag centraal
Binnen PGL werken het onderwijs en werkveld samen. De leervraag van BBL-studenten van de opleidingen Maatschappelijke Zorg (niveau 3 en 4), Verzorgende IG en Verpleegkunde staat centraal. Er is een speciale dagstructuur in het leven geroepen dat dagstarten, workshops, stamgroepen en dagafsluitingen omvat. Leercoaches, werkbegeleiders en praktijkopleiders zijn betrokken bij de begeleiding en ondersteuning van de studenten.