5 februari 2016 om 13:12
< 1 min lezen

SP: ‘OV-app voor mensen met een beperking’

SP-Kamerlid Henk van Gerven wil een OV-app laten ontwikkelen voor mensen met een beperking. Dit voorstel heeft hij deze week bij staatssecretaris Dijksma neergelegd. De SP stelt dat het voor mensen met een handicap vaak stressvol is om met het openbaar vervoer te reizen. Met een app waarin goede reisinformatie staat, verwacht de politieke partij deze stress weg te kunnen nemen. Zo meldt de SP.

Van Gerven zegt dat er voor mensen met een beperking veel onzekerheden zijn in het openbaar vervoer. Zo kunnen zij zich afvragen of er assistentieverlening is, of de lift het wel doet en of het perron wel goed aansluit. “NS, ProRail en ook andere vervoerders hebben de ambitie om deze informatie te verbeteren. Middels een app kan al deze informatie gebundeld worden waardoor de reis een stuk beter voorspelbaar wordt”, aldus het Kamerlid. Hij speelt hiermee ook in op het onlangs aangenomen VN-verdrag voor de positie van mensen met een beperking. Daarom verwacht hij dat de staatssecretaris zich nu extra gaat inzetten om de toegankelijkheid van het openbaar vervoer voor deze groep te verbeteren. “Deze speciale OV-app kan daarbij helpen.”

Inmiddels heeft de staatssecretaris toegezegd om met vervoerders in gesprek te gaan. Samen zullen ze bekijken of het haalbaar is om een dergelijke app te ontwikkelen. 

©Nationale Zorggids 

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Grote tekortkomingen bij woonvoorziening voor mensen met verstandelijke beperking

    Gisteren om 08:05
    • Gehandicaptenzorg

    ‘Meer aandacht nodig voor vrouwen met beperking in VN-Vrouwenverdrag’

    19 januari 2026 om 14:44

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht