Van dagopvang gestolen spraakcomputer na zes weken teruggevonden op Marktplaats
De spraakcomputer van de 19-jarige Thom Ng die bijna twee maanden geleden bij dagopvang MVG Zorg in Alkmaar was gestolen, is weer teruggevonden. Deze computer is de enige manier voor de beperkte jongen om te communiceren. En hoewel hij via de verzekering weer een nieuwe heeft gekregen, zijn zijn moeder en dagopvang blij dat het apparaat weer terug is én dat de dader is aangehouden. Dit meldt de Telegraaf.
Een medewerker van leverancier rdgKompagne vond de spraakcomputer op Marktplaats voor een bedrag van 7.000 euro. Normaal kost het hulpmiddel 26.000 euro. De computer stond al enkele weken op de tweedehandsverkoopsite, zonder biedingen. “Logisch, want als je zo’n apparaat nodig hebt, dan krijg je dat via de zorgverzekering”, legt moeder Karin Dekker uit. Na de vondst werd contact opgenomen met de politie, erop geboden en bij overdracht is de verkoper meegenomen naar het politiebureau. Opvallend was dat diegene dichtbij de dagopvang woont.
Levensbehoefte
MVG Zorg, die de verantwoordelijkheid nam voor de diefstal, is blij dat de spraakcomputer weer is teruggevonden. “De dief heeft waarschijnlijk geen idee wat een spraakcomputer voor Thom betekent. Het is alsof iemand ineens blindt wordt of zijn been wordt afgehakt”, aldus Michella Thijssen van de dagopvang. De computer is niet alleen zijn levensbehoefte, maar bevatte ook vele foto’s van familieleden en zijn lievelingsdvd’s. Helaas is alles wat erop stond gewist, maar is via de cloud nog een groot deel van de foto’s en video’s teruggehaald.