20 december 2012 om 12:41
< 1 min lezen

‘Weinig aandacht voor lichamelijke beperkingen in de ggz’

AMSTERDAM – Er blijkt weinig aandacht voor mensen met een lichamelijke beperking in de geestelijke gezondheidszorg (ggz). Dit blijkt uit onderzoek van Deviant, een tijdschrift over inclusieve psychiatrie, zo meldt de Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie (ANGO).

Uit het onderzoek blijkt dat er nauwelijks informatie is over mensen met een lichamelijke beperking in de psychiatrie. Vaak ontbreekt de expertise om deze mensen te behandelen. Doven en slechthorenden hebben wel de mogelijkheid geschikte therapieën te volgen, maar cliënten in een rolstoel voelen zich buitengesloten.

Er is steeds meer aandacht in de ggz voor de eenheid van lichaam en geest, maar die aandacht heeft nog niet geleid tot een inclusieve psychiatrie, waar mensen met een lichamelijke beperking ook goed kunnen worden behandeld, aldus Deviant.

© Nationale Zorggids / Florian Kersten

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Gehandicaptenzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht